Професійні кавомашини 17 моделей
Як правильно вибрати та купити професійну кавоварку
Професійні кавомашини користуються великим попитом не тільки в кафе та ресторанах, а й в офісах, салонах краси та в інших подібних закладах. Вони представлені в широкому асортименті та відрізняються одна від одної за принципом роботи, функціональності, потужності та іншими характеристикам.
Для того, щоб вибрати професійну кавоварку, яка буде повністю відповідати потребам, необхідно знати, на які параметри звертати увагу.
Серед основних критеріїв, що впливають на вибір, зазначають:
- технологію приготування;
- види напоїв, які можна приготувати за допомогою пристрою;
- надійність бренду, офіційну гарантію;
- тип управління (електронний або механічний);
- ергономічність та габаритні параметри;
- дизайн.
Не менш важливо враховувати і технічні параметри, особливо:
- Потужність. Чим потужніше професійний кавовий апарат, тим вищими будуть швидкість приготування та час безперервної роботи обладнання.
- Шум. Сучасні агрегати працюють тихо, проте з цього правила бувають винятки, тому перед покупкою важливо поцікавитися рівнем шуму обраної моделі, а ще краще перевірити її в справі та оцінити такий показник самостійно.
- Додаткові функції. Крім безпосереднього варіння напоїв, оснащуються рядом додаткових характеристик, які полегшують процес експлуатації та обслуговування пристрою. Серед них: контроль кількості води, автоматичне вимкнення, автоматичне очищення від накипу, капучинатор, сенсорне управління, підігрів чашок та інші.
Промислова кавоварка для бізнесу повинна бути не тільки функціональною, але й надійною, тому при виборі акцентують увагу на наступному:
Матеріалі виготовлення корпусу. Найбільш якісними вважаються конструкції, виготовлені із стійких до високих температур металевих сплавів.
Обсязі резервуара. Визначається кількістю напоїв, які потрібно приготувати одночасно. Наприклад, для невеликих офісів досить буде 2-х літрового резервуара, а для кафе чи бару з великою прохідністю знадобитися пристрій, куди входить від 5 літрів рідини.
Використовуваній каві. Професійні кавомашини можуть працювати як на молотом, так і на зерновій каві, в останньому варіанті пристрій оснащують вбудованою кавомолкою.
Місці встановлення. Стаціонарні кавоварки підключаються до водопроводу, а автономні можуть бути розміщені у будь-якому зручному місці, позаяк наповнюються водою вручну.
Датчиках. Датчики тиску та контролер стабільності температури захищають від перегріву та поломок. Це особливо важливо при інтенсивній експлуатації.
На вартості. На неї впливають не тільки тип приладу та його потужність, але і бренд. Якісна оригінальна продукція відомих торгових марок коштує дорожче, проте окупається наявністю сервісу, гарантією та тривалим терміном експлуатації, тому економити на цьому точно не варто.
Різновиди кавоварок для комерційного використання
Перш ніж купити професійну кавоварку в Києві, Дніпрі або в іншому регіоні України варто визначитися, де і для яких цілей її планується використовувати:
- Офісні. Як правило, для офісів вибирають автоматичні кавоварки, які не вимагають навичок професійного баристи. Необхідна потужність і продуктивність визначаються кількістю співробітників офісу та порцій, які потрібно готувати щодня. Найбільш доступними за ціною будуть апарати, продуктивність яких не перевищує 50 чашок на день, проте для більшої кількості знадобиться придбати промисловий пристрій, інакше ресурс приладу швидко вичерпається та кавоварка вийде з ладу. Занадто потужну машину для невеликого офісу купувати не має сенсу, щоб не переплачувати.
- Для барів, ресторанів і кав'ярень. В цьому випадку слід купувати досить потужний агрегат з великим об'ємом резервуара та капучинатором для можливості приготування капучино, латте, фрапучіно та інш. В таких моделях передбачають і функцію підігріву чашок, оскільки в холодній ємності напій швидко остигає та втрачає свій смак, не зайвою буде і функція підрахунку приготованих за день порцій.
Всі комерційні кавоварки можна розділити на три категорії:
- Ріжкові. Дозволяють приготувати справжній хороший еспресо завдяки високому тиску та оптимальній температурі води. За рахунок ручного наповнення ріжка передбачається можливість змішування різних сортів кави перед приготуванням. Такі прилади вимагають певних навичок, а міцність можна регулювати тільки ступенем помелу, щільністю пресування і розміром порції кави в ріжку. При цьому після кожної порції ріжок необхідно промивати. Як правило, таке обладнання вибирають для ресторанів і кав'ярень, де важливі висока якість напою та асортимент, а працює з ним професійний бариста.
- Автоматичні. Універсальні та дозволяють готувати напій натисканням однієї кнопки. Серед переваг таких апаратів швидкість процесу варіння та простота експлуатації приладу, причому працювати він може як на помеленній, так і на зерновій каві, а його потужність цілком достатня для успішного послідовного приготування декількох порцій поспіль. Вважаються кращим варіантом для офісів і невеликих кафе, позаяк не вимагають спеціальних навичок, однак варто розуміти, що такі агрегати потрібно регулярно обслуговувати та очищати від накипу.
- Капсульні. Готують напій зі спеціальних капсул, розрахованих на одну порцію. Мають продуктивність до 50 чашок на день і відрізняються доступною ціною та високою швидкістю роботи. Відмінно підходять для невеликих офісів і барів, однак собівартість кави буде досить високою через дорожнечу капсул.