Питання і відповіді по обслугогуванню і гігієні


Чому регулярне обслуговування кавомашини настільки важливе?

Правильне обслуговування гарантує оптимальний результат приготування кави та безперечно збільшує термін служби автоматичних кавоварок. Адже для отримання ідеальної якості кави та бездоганного функціонування кавоварок поряд з технічними тонкощами вирішальне значення мають також чистота кавомашини і гігієна при роботі з молоком, кавою і водою. Для простого обслуговування одним натисненням кнопки компанія JURA розробила засоби для обслуговування, які не містять фосфатів. Змінний фільтр CLARIS забезпечує воду відмінної якості, таблетки для очищення - чистоту заварного блоку і відсутність залишків кавового жиру, а функція промивання системи приготування молока - чистоті шлангів без осідання в них залишків молока.


Наскільки витратним є правильне обслуговування кавомашини?

При правильному і регулярному обслуговуванні витрати мінімальні. Обслуговування кавомашини, як і приготування кавових напоїв, виконується дуже просто: достатньо одного натискання кнопки. У поєднанні з оригінальними засобами для обслуговування від компанії JURA, що не містять фосфатів, ідеально адаптовані програми забезпечують бездоганну чистоту і незмінно ідеальну якість кави.


Чому слід приділяти увагу при обслуговуванні кавомашини JURA?

Використання оригінальних засобів для обслуговування та регулярності обслуговування згідно керівництва з експлуатації. Тільки оригінальні засоби для обслуговування JURA гарантують повну гігієнічність і захист. Тільки формули захисту і формули, розроблені нашою компанією, ідеально адаптовані до програм і матеріалів автоматичних кавових машин JURA.


Чому фільтр CLARIS підходить для будь-якої водопровідної води по всьому світу?

Склад водопровідної води може дуже відрізнятися в залежності від регіону і змінюватися з дня на день. Зміст вапна теж може бути високим або низьким. Скрізь у воді можна виявити такі шкідливі речовини, як важкі метали, хлор або інші шкідливі для здоров'я елементи. Спеціально адаптований гранулят наших змінних фільтрів відфільтровує вапно до оптимальної кількості (навіть при низькій жорсткості води) і з неперевершеною ефективністю знижує рівень вмісту всіх шкідливих речовин. При цьому мінерали і фториди, які є основними носіями смакових властивостей, повністю зберігаються. Завдяки оптимальній в кожному випадку стабілізації вапна і ефективної фільтрації шкідливих речовин фільтр CLARIS завжди гарантує гарну якість води для ідеального приготування кави.


У яких випадках Ви рекомендуєте використання змінного фільтра CLARIS?

У всіх випадках. Оскільки кава на 98% складається з води. У багатьох місцях поряд з кальцієм, мінералами і фторидами у водопровідній воді також містяться свинець, мідь, алюміній і хлор. Якість і жорсткість води відрізняється в залежності від місця і часу доби. Завдяки революційній формулі змінні фільтри відмінно підходять для будь-якої водопровідної води. Змінний фільтр CLARIS оптимально фільтрує воду і забезпечує її свіжість. Шкідливі речовини, такі як хлор або свинець, абсорбуються, а важливі фториди зберігаються в потрібній кількості і виступають основними смаковими речовинами при розкритті аромату. Такий оптимальний склад води гарантує повноту смакових відчуттів від будь-якого кавового напою.


Чи необхідно проводити видалення вапняних відкладень солей в кавомашині при використанні фільтра CLARIS?

Ні, при використанні фільтра CLARIS виконувати видалення вапняних відкладень солей не потрібно. Склад грануляту в фільтрі усуває шкідливі речовини і оптимізує якість води, дозволяючи добитися ідеального смаку кави. При цьому важливі для здоров'я мінерали і фториди зберігаються і потрапляють в чашку разом з напоєм. Основним нововведенням формули фільтра є стабілізація карбонату кальцію в воді. В результаті вапняні відкладення солей трохи осідають навіть при частому приготуванні пари, що є інтенсивної профілактикою засмічення ліній.


Чи підходить мінеральна вода для використання в кавомашинах JURA?

Незважаючи на те що мінеральна вода має відмінну якість і збагачує наш організм важливими мінеральними речовинами, вона не підходить для використання в наших кавомашинах, оскільки процентний вміст вапна у воді з жорсткістю до 60°dH в порівнянні зі свіжою водою занадто висока.


Разом з вапном фільтруються будь-які інші речовини з води?

Так. Хоч ворогом системи подачі рідини є вапно, але шкідливими для здоров'я можуть бути також і інші складові води, такі як свинець, мідь і алюміній. На смак і аромат кави негативно впливає також хлор. Однак деякі мінерали виступають в якості важливих смакових носіїв. Вони, природно, зберігаються. Цьому сприяє склад грануляту в фільтрі. CLARIS знижує кількість шкідливих речовин і одночасно оптимізує склад води, забезпечуючи чудовий смак кави.


Як часто слід замінювати фільтр CLARIS?

Після витрати 50 літрів води або через 2 місяці. Дотримання цих строків дуже важливо для досягнення максимальної ефективності фільтра. В іншому випадку оптимальна якість води і ідеальний смак кави не гарантуються.


Чи рекомендується використання фільтра CLARIS при вбудованій системі видалення вапняних відкладень солей?

Так, оскільки жорсткість води не дивлячись на систему видалення накипу може сильно відрізнятися. Причиною найчастіше є невідома якість регенерації. Крім того, пом'якшувачі не видаляють зі свіжої води речовини, що обумовлюють запах і смак, такі як хлор і т. п. Тобто і в цьому випадку змінний фільтр CLARIS виступає основним регулятором води і вирішальним чином сприяє розкриттю аромату кавових напоїв.


Незважаючи на те що в бункері для води встановлено фільтр, на дисплеї відображається «Виконати видалення вапняних відкладень солей». З чим це пов'язано?

Кавомашина не запрограмована на використання фільтра. Тому машина не знає, що використовується фільтр і видалення вапняних відкладень солей не потрібно. Програмувати і промивати фільтр необхідно при кожному новому введенні в експлуатацію.


Згодом в бункері для води незважаючи на використання фільтра CLARIS осідають вапняні відкладення солей і утворюється біоплівка. Що можна зробити проти цього?

Дуже важливо щодня добре промивати бункер для води і щоранку наповнювати його свіжою водою. Крім того, бункер необхідно ретельно чистити при кожній заміні фільтра. Для цього слід зняти бункер, перед установкою нового фільтра наповнити його водою, розчинити у воді три таблетки для видалення вапняних відкладень солей JURA і все це залишити на деякий час для впливу. Потім ретельно промити бункер водою і, як зазвичай, встановити і запрограмувати фільтр.


Що робити з фільтром, коли вирушаєш у відпустку?

Щоб гранулят не висох, фільтр завжди повинен знаходитися у воді, тобто дно бункера повинно бути покрито водою. В ідеалі бункер для води разом з фільтром краще зберігати в холодильнику. Якщо місця недостатньо, загорнути фільтр в алюмінієву фольгу або пластиковий пакет і покласти в холодильник. Ефективність фільтра збережеться аж до повернення з відпустки і буде надалі гарантувати ідеальний аромат і смак кави. Після повернення з відпустки поміняти воду і не забути при цьому ретельно промити бункер для води і фільтр. Для промивки грануляту фільтра рекомендуємо приготувати 1-2 порції гарячої води (приблизно 200 мл). Якщо відпустка триває довше одного місяця, після повернення необхідно встановити новий фільтр і перед першим приготуванням кави промити кавомашину.


Чи підлягають фільтри CLARIS повторній переробці?

Так, матеріали фільтрів по можливості використовуються повторно, але не для виробництва нових фільтрів CLARIS. Це обумовлено допусками згідно харчовому законодавству. Фільтри можна повернути в місце їх продажу.


Що, власне, відбувається під час очищення?

Кавомашини JURA мають інтегровані програми промивання та очищення, які відображаються на кавомашині автоматично. Після запуску натисненням кнопки виконується запит на завантаження таблетки для очищення. Під час подальшої автоматичної очистки температура води досягає 80°C. В результаті впливу високих температур мікроби гинуть, а кавові відходи, масла і жири в заварний блоці розчиняються без залишку. Інтегровані програми промивання та очищення системи приготування молока в поєднанні із засобами для обслуговування від компанії JURA забезпечують чистоту і комфорт високого рівня також під час приготування кавових напоїв з використанням молока і молочної піни.


Яка кількість таблеток для очищення потрібно для одного процесу очищення?

Досить однієї. Склад і розмір таблетки для очищення від компанії JURA оптимально адаптовані до виконання одного процесу очищення, що забезпечує ефективний результат очищення.


Що станеться, якщо відкладати очищення кавомашини незважаючи на її запит?

Чим довше відкладати очищення, тим більше кавових відходів, масел і жирів може накопичитися. Це відчутно погіршує якість кави.


Як оптимально зберігати молоко?

Для приготування відмінних кавових напоїв з молоком останнє повинно бути свіжим і охолодженим. Не рекомендується просто занурення молочного шланга в стандартну упаковку для молока, оскільки запобігти утворенню бактерій і мікробів в даному випадку в повному обсязі неможливо. Оптимальні умови зберігання та ідеальну гігієнічність пропонують ємності JURA. Простий скляний контейнер для молока, термоконтейнер з нержавіючої сталі або холодильна установка Cool Control, що охолоджує молоко до оптимальної температури 4°C - всі контейнери для молока JURA забезпечують високу якість молока і відмінну повітряну молочну піну.


Чому не можна просто вставити молочний шланг в упаковку для молока?

При правильному і регулярному очищенні системи приготування молока всередині шланга завжди забезпечується гігієнічне середовище. Однак на зовнішній поверхні шланга з часом накопичуються різні бактерії і мікроби. Від частинок в повітрі або в результаті дотику рук. При безпосередньому зануренні шланга в молоко в нього потрапляють бактерії. В результаті оптимальна якість молока не забезпечується. Тому для збереження високої якості молока рекомендуємо використовувати контейнери для молока, розроблені нашою компанією в результаті активної дослідницької діяльності. Закрита система зі спеціальним входом для шланга створює оптимальні умови для зберігання свіжого молока.


Як забезпечується оптимальна гігієнічність при використанні молока?

Продумана конструкція, ретельно підібрані матеріали виготовлення і елегантний дизайн контейнера для молока від компанії JURA дозволяють зберігати молоко в ідеальних умовах. Розумні з'єднання, створені спеціально для автоматичних кавоварок JURA, оптимальні для молока температурні умови, а також інтуїтивно зрозумілі процеси обслуговування і очищення гарантують бездоганну гігієнічність при використанні молока.


Яке значення має температура молока?

Ідеальна якість приготування повітряної дрібнопористої піни або гарячого молока для кавових напоїв досягається, тільки якщо перед нагріванням і спінюванням молоко зберігається свіжим при температурі 4°C. У всіх контейнерах для молока від компанії JURA завжди підтримуються оптимальні температурні умови для молока, які як при активному охолодженні, так і при термоізольованими або всього лише збереженні молока свіжим в холодильнику дозволяють завжди отримувати відмінний результат приготування молочної піни та молока.


Що дають точно підігнані роз'ємні з'єднання?

Розумні з'єднання забезпечують герметичні переходи на ділянках, де контейнер і насадка для молока з'єднуються з молочним шлангом. Вони дозволяють переставити молочний шланг вручну шляхом виконання всього лише пари простих дій, що гарантує ідеальну гігієнічність як при приготуванні кавового напою з молоком, так і при подальшому проведенні автоматичного очищення системи приготування молока.


Для чого необхідне очищення системи приготування молока?

Багато кавомашин компанії JURA одним натисканням кнопки дозволяють готувати на найвищому рівні такі кавові напої, як латте маккіато, капучино, еспресо маккіато або флет уайт. Щоб якість приготування залишалося на тому ж високому рівні, була розроблена технологія очищення системи приготування молока. У поєднанні з програмою автоматичного очищення засіб для очищення системи приготування молока ефективно видаляє молочні жири і білки. Завдяки цьому завжди гігієнічно чисті лінії гарантують повітряну і ніжну дрібнопористу молочну піну.


Як часто при регулярному очищенні необхідно міняти молочний шланг?

При звичайному використанні рекомендується міняти молочний шланг кожні 3 місяці. При неодноразовому щоденному приготуванні кавових напоїв з молоком молочний шланг повинен змінюватися частіше.


Чи відіграє роль те, які саме засоби використовуються для очищення і обслуговування кавомашини?

Так звичайно! Тільки використання оригінальних засобів для обслуговування від компанії JURA гарантує ідеальну гігієнічність і захист. Тільки формули захисту і формули, розроблені нашою компанією, ідеально адаптовані до програм і матеріалів автоматичних кавових машин JURA. Наші дослідно-конструкторські групи щодня працюють над поліпшенням смаку кави для наших клієнтів за рахунок застосування інноваційних технологій і ідеально відпрацьованих процесів. Для підтвердження ефективності обслуговування наші кавомашини піддаються обов'язковим випробуванням на витривалість. Зрозуміло, наші засоби для обслуговування повинні відповідати всім законодавчим вимогам і найвищим стандартам якості, перевіреним та сертифікованим TÜV.


Як можна уникнути помилок?

Концепція управління наших кавомашин JURA дуже проста. Таким же є і обслуговування. Завдяки вбудованим програмам промивання й очищення навігація по програмі здійснюється інтуїтивно і просто в кілька кроків. У разі виникнення питань відповіді на них можна знайти в інструкції з експлуатації.


Де можна придбати оригінальні засоби для обслуговування від компанії JURA?

Наші засоби для обслуговування можна придбати в спеціалізованих магазинах, а також в Інтернеті на сайті www.jura.com.ua


Що Ви порадите щодо обслуговування автоматичних кавових машин JURA?

В якості засобів для обслуговування вибирайте виключно оригінальні засоби! Це того варто.