Все про термін «JURA»Компанія JURA Elektroapparate AG була заснована в 1931 році Лео Хензіросом в швейцарському місті Нідербухзітен (округ Золотурн). Нідербухзітен, сьогоднішня штаб-квартира компанії, розташований на півдні гірського ланцюга Юра, і саме ці гори дали компанії її назву. Як ви можете помітити, назва бренду походить від гірської ланцюжка, біля підніжжя яких був побудований завод Jura.

 

Jura як географічний термін.

Jura є переважно географічним терміном. Гори простягаються на території відразу двох країн (Швейцарії і Франції), в Швейцарії - на території декількох округів.

 

Jura як швейцарський округ.

Jura є також одним з 26 округів в Швейцарії. Наймолодший швейцарський округ, заснований в 1979 році, розташований на північному заході Швейцарії і є франкомовним. Він межує з Францією, а також зі швейцарськими округами Ньошатель, Берн, землею Базеля і Золотурн. Столиця округу - Делемон.

 

Jura як французький департамент.

Частина гірської ланцюжка Jura знаходиться на території Франції. Саме тому, гори також дали назву і 39-му департаменту Франції. Він знаходячись на Сході Франції, є частиною регіону Франш-Комте.

 

Jura як геологічний термін (Юрський період).

Юрський період в історії Землі почався приблизно 199,6 млн. років тому і закінчився близько 145,4 млн. років тому. Платформа Юрського періоду знаходиться між Тріасового шаром знизу і Крейдяним зверху.