Як вибрати кавомашину для кафе і не прогадати

Кавомашини в HoReCa – це основний інструмент роботи, до вибору якого потрібно підходити дуже ретельно. Від професійного обладнання буде залежати асортимент напоїв, їхнi смак і якість, а також продуктивність. Визначаючи, яку кавомашину вибрати для кафе, необхідно враховувати особливі критерії. Наприклад, формат закладу громадського харчування, прогнозований обсяг продажів кави на день і навіть складність обслуговування.

Дізнайтеся, як вибрати кавомашини для кафе й не прогадати!


Основні типи кавомашин

Формат закладу

Вибираємо необхідний функціонал

Які напої ми будемо готувати

Вартість нашої кавомашини

Моделі Jura для кафе



Основні типи кавомашин

Перед вибором спеціального обладнання для приготування кави необхідно визначитися з типом пристроїв. Професійні кавомашини для кафе та інших закладів громадського харчування діляться на дві категорії:

  • автоматичні,
  • ручні.

При виборі потрібно врахувати прогнозоване навантаження, досвід бариста та інші фактори. Наприклад, автоматичні кавомашини включають в себе функцію помелу зерен кави й збивання молока для капучіно. В ручних моделях це доведеться самостійно робити бариста, що забирає час.

Останнім часом набирають популярностi автоматичні моделі. Все, що потрібно, – засипати кавові зерна й налити чистої води. Цього достатньо для приготування різних напоїв: лате, американо, капучино, еспресо та інших. Вони обладнані блоком управління та вбудованою пам'яттю налаштувань, що дозволяє натисканням однієї кнопки вибрати бажаний напій для приготування. Після вибору машина починає порційний помел зерен відповідно до заводської рецептури. В середньому приготування напою в автоматичній кавомашині для кафе займає 40-50 секунд, в залежності від типу кави.

В ручних моделях можна використовувати тільки мелені зерна. Бариста попередньо подрібнює їх в окремому пристрої. Окремо також збивається молоко, що займає кілька хвилин часу. Можливо, такий вибір кращий для маленьких закладів громадського харчування з невеликим бюджетом, де попит на каву не дуже великий.




Формат закладу

Тип кавомашини для закладу громадського харчування багато в чому визначається форматом закладу. Це може бути бар, ресторан, готельний ресторан, кафе, вуличний заклад (МАФ або павільйон на колесах). У більшості випадків від цього залежать навантаження та формат самого обладнання. Наприклад, кавомашини в бар або ресторан доречніше автоматичного типу, виключаючи ріжкові, капсульні та інші варіанти напівавтоматичних і ручних моделей. Для великих закладів ідеально підійдуть трьохпостовi кавомашини, а для невеликих – двохпостові. Відповідно, такі машини можуть одночасно готувати кілька напоїв всього за 30-40 секунд. А добова продуктивність становить сотнi чашок.

Для невеликих павільйонів, МАФів та сезонної торгівлі підійдуть автоматичні кавомашини, які можуть готувати тільки один напій. Рідше в таких закладах використовуються ручні ріжкові або капсульні пристрої.

А ось в готелях нерідко надають можливість гостям самостійно зробити каву в капсулах. Там i знадобляться капсульні недорогі моделі.

При виборі кавомашини під конкретний формат закладу необхідно враховувати такі технічні характеристики:

  • Споживана електроенергія (деякі моделі споживають більше 1,5 кВт);
  • Кількість напоїв, що одночасно готуються (від 1 до 3);
  • Ємність для води й кавових зерен;
  • Загальна продуктивність напоїв на день;
  • Вага та габарити для встановлення на кухні.

Чому це важливо? Наприклад, в деяких закладах обмежений запас потужності енергомереж, а десь просто немає місця на кухні для великої трьохпостової кавомашини. Відповідно, під кожен формат підбирається певний тип обладнання, його потужність і розміри.



Вибираємо необхідний функціонал

А тепер переходимо до одного з найважливіших критеріїв: підбору кавомашини за функціоналом. Для цього потрібно визначитися, які напої будуть в меню закладу. Ручні кавові машини не мають функції вибору напою перед його приготуванням. Рецептури дотримується бариста, при необхідності користуючись капучинатором. А ось в автоматичних моделях, що підходять для кафе, бару й ресторану, набагато більше функцій.

Це можуть бути:

  • Автоматичне подрібнення зерен (також може бути функція вибору ступеня помелу зерна);
  • Самоочищення відходів кави;
  • Захист від перегріву;
  • Автоматичне включення та виключення;
  • Вибір напою;
  • Вбудований капучинатор;
  • Підключення до водопроводу;
  • Програмування дозування кави.

На зручність управління впливають наявність дисплея та тип клавіш. Більш сучасні моделі мають сенсорний кольоровий дисплей, на якому всі типи напоїв візуалізовані. Це зручно, але частіше такий тип кавомашини встановлюється для зон самообслуговування у готелях та АЗС. А ось для бариста досить пари кнопок і простого дисплея з відображенням інформації.




Які напої ми будемо готувати

Ручні кавові машини здатні готувати ... просто каву. А наявність збитого молока, вершків або смачної піни залежить вже від бажання та вміння бариста. Однак в актуальних моделях автоматичних кавомашин є вибір типу напою.

Найпоширеніші з них:

  • лате,
  • капучино,
  • еспресо,
  • американо,
  • макiато.

У певних моделей професійних кавомашин можуть зустрічатися й інші типи напоїв. Але тут варто бути уважним. Передбачені рецепти автоматичної кавомашини повинні повністю збігатися з рецептурою закладу. Інакше немає сенсу переплачувати за додаткові напої, які не будуть входити до меню. Не варто купувати більш прості моделі кавомашин при широкому розмаїтті кавового меню в закладі, адже бариста буде складно приготувати вручну ті чи інші напої.



Вартість нашої кавомашини

Кавомашини для барів та ресторанів можна розділити на три категорії за вартістю:

  • бюджетні моделі,
  • моделі середнього цінового сегмента,
  • преміальні моделі.

Не існує якоїсь чіткої межі між цими ціновими категоріями. Ми ж зазначимо ключові орієнтири, на які можна спиратися власникам малого та середнього бізнесу в сфері HoReCa.

До бюджетних моделей відносять ручні, напівавтоматичні та недорогі автоматичні кавомашини. Як правило, їхня ціна не перевищує 30 тисяч гривень. Використовувати такі варіанти раціонально лише в невеликих кафе, а також на виїзній торгівлі. Недорогі кавомашини споживають менше електроенергії, але при цьому в них менше функцій. Проте приготувати капучино, лате й американо вони зуміють (можливо, доведеться додатково використовувати капучинатор).


До середнього цінового сегменту відносять моделі ціною від 30 до 60 тисяч гривень. Їх частіше використовують у кафе, готелях і недорогих ресторанах. А ось у закладах з великою прохідністю доречні більш продуктивні професійні кавомашини, ціна яких може досягати 150 та більше тисяч гривень.

Як правило, при правильному виборі кавомашина окупається за період до 3-х місяців, не враховуючи витрат на зарплату бариста.



Моделі Jura для кафе

Оцінивши бажані параметри та функціонал, необхідно порівняти кілька конкретних моделей кавомашин для кафе й барів. Наприклад, серед недорогих сучасних моделей користується попитом JURA WE8. У цій моделі вже передбачений дисплей для вибору напоїв і налаштувань рецептури. Це оптимальний вибір для невеликих кафе, ресторанів і барів. Для більш великого потоку відвідувачів можна звернути увагу на модель JURA X6 iз розширеною кількістю рецептур. З преміального сегмента можна вибрати JURA GIGA X3 iз сенсорним дисплеєм. Зручніше за все використовувати подібну кавомашину в зонах самообслуговування на АЗС, у готелях та інших закладах.





Висновок

При виборі потрібно враховувати бренд самої кавомашини. Наприклад, купувати маловідомі дешеві аналоги обладнання для кафе нераціонально, оскiльки в майбутньому буде потрібно подбати про можливе сервісне обслуговування. Відомі бренди, такі, як JURA, забезпечують не тільки широкий модельний ряд кавомашин для кафе та барів, але й надають гарантію, а також доступ до сервісного обслуговування з будь-якої точки країни.